Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| System Wattage | 18 W |
| Power Rating | 10 Watt |
| Solar Panel Power | 50 Wp |
| Battery Type | Lithium Ferro |
| Battery Capacity | 12 Ah |
| Autonomy | 1 Day |
| Operation Mode | Dimmer Mode |
| Weight | 1.2 kg |
| Light Color | Warm Colour |
| Certification | CE |
| Pole Height | 5 m |
| Fixture Type | All In Two |
| Protection Rating | IP66 |
| Brand | Technocop |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Wattage | 12W |
| Light Output | 6000 lm |
| Solar Panel Power | 50 W |
| Lighting Type | LED |
| Certification | RoHS |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 18 Ah |
| Working Time | 12 h |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP55 |
| Usage/Application | Outdoor |
We are manufaturer of all types of outdoor lighting poles, battery, solar power plant, solar water heater , solar water pump , high mast pole , tubular pole , octagonal pole , solar home light syatem flood light etc.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 9 W |
| Power Rating | 10 Watt |
| Light Output | 6000 lm |
| Solar Panel Power | 40 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 12 Ah |
| Working Time | 10 h |
| Weight | 2kg |
| Light Color | Cool White |
| Certification | RoHS |
| Country of Origin | Made in India |
We are manufaturer of all types of outdoor lighting poles, battery, solar power plant, solar water heater , solar water pump , high mast pole , tubular pole , octagonal pole , solar home light syatem flood light etc.