Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Output | 50 lm |
| Backup Time | 4 hr |
| Battery Capacity | 800 mAh |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
| Solar Panel Power | 2 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Body Material | Plastic |
| Solar Power | 5W |
| Brand | Technocop Energy |
| Ambient Temperature | 30 Degree Celcius |
| IP Rating | IP40 |
| Country of Origin | Made in India |
| Mount Type | Table Top |