Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Lighting Color | Pure White |
| Brand | technocop energy |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Usage/Application | Warehouse |
| Colour Rendering Index | Cool White & Warm White |
| Body Material | Aluminium |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 2 Years |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | 50W |
| Wattage | 20W |
Additional Information: