Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Pole Height | 7 m |
| Product Type | Street Light |
| Pole Type | Octagonal |
| System Wattage | 18 W |
| Light Source | LED |
| Coating | Hot dip galvanized |
| Application | Outdoor |
| Arm Type | Bracket arm |
| Solar Panel Power | 60w |
| Suitable Wattage | 15 W to 24 W |
| Battery Type | LiFePO4 |
| With Sensor | Dusk To Dawn |
| Mounting Type | Bottom plate |
| IP Rating | IP66 |
| Wind Load Rating | 150 kmph |
| Warranty | 2 Years |
| Pole Shape | Straight |
| Material | Galvanized Iron |
| Body Material | Aluminium |
Additional Information: