Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Round |
| Arm Type | No Arm |
| Galvanizing | gi pipe |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Direct Buried |
| Door Opening | Without Door |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Pole Height | 5 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | No Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Pole Height | 12 m |
| Top Across Flats | 100 mm |
| Bottom Across Flats | 200 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | No Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 50 m/s |
we are manufacturer of all types outdoor street light pole battery solar high mast pole flood light all in one light tubular pole ooctagonal pole battery solar home light system semi integrated street light etc.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Pole Height | 9 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 155 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | No Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 47 m/s |