Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Fixture Type | Street light |
| Sensor Type | PIR + Daylight |
| Detection Range | No range |
| Delay Time | 10 sec |
| Installation Area | Outdoor |
| Light Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium |
| Adjustable Settings | Lux |
| Brand | TECHNOCOP ENERGY |
| Power Rating | 20 W |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Light Power | 18W |
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 75W |
| Battery Capacity | 18Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 2 Years |
| Light Colour | Cool Day White |
We are manufacturer of all types outdoor light pole battery solar high mast pole led flood light led street light octagonal pole tubular pole etc
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Light Type | Decorative pole |
| Pole Height | 5 m |
| Power Rating | 40 W |
| Pole Material | Ms and aluminium |
| Pole Shape | Decorative pole |
| Ingress Protection | IP65 |
| Color Temperature | 6500 K |
| Mounting Type | Direct Buried |
| Application Area | Parking |
| Pole Color | Black |
We are manufacturer of all types outdoor light pole battery solar street light flood light all in one light octagonal pole tubular pole high mast pole inverter battery ev battery solar lalten etc
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Light Type | LED Street Light |
| Power Rating | 20 W |
| Body Material | Aluminium |
| Cct | 5000 K |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Ingress Protection | IP66 |
| Led Driver Brand | Osram |
| Power Factor | ≥0.85 |
| Control Option | Manual Switch |
| Beam Angle | 120° |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Pole Height | 5 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Arm Type | Single Arm |
| Finish | Painted |
| Application | Industrial Area |
| Door Opening | No Door |
| Mounting Type | Direct Buried |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| System Wattage | 30 W |
| Mast Height | 9 m |
| No. Of Luminaires | 6 |
| Light Type | LED |
| Pole Material | Hot Dip GI |
| Application | Street |
| Solar Panel Power | 100 W |
| Battery Capacity | 40 Ah |
| Battery Type | LiFePO4 |
| IP Rating | IP66 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Application | Street |
| Wattage | 100 W |
| Light Color | Warm White |
| Mounting | Pole Mount |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Surge Protection | 2 kV |
| Housing Color | Grey |
| Control Gear | Non Dimmable |
| Warranty | 2 Year |
We are manufacturer of all types outdoor light pole battery solar high mast pole all in one light led flood light tubular pole hi bay light decorative lights etc
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Mast Height | 9 |
| Total Wattage | 100 |
| LED Brand | technocop energy |
| No. of Luminaries | 6 Nos |
| System Voltage | 230 V AC |
| CCT | 6000 K |
| Driver Make | Osram |
| Surge Protection | 6 kV |
| Control Option | Timer Based |
| Beam Angle | 120 Deg |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Pole Height | 9 m |
| Top Across Flats | 100 mm |
| Bottom Across Flats | 200 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | No Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 50 m/s |