Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Pole Height | 9 m |
| Pole Shape | Round |
| Arm Type | No Arm |
| Galvanizing | gi pipe |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Direct Buried |
| Door Opening | Without Door |
we are manufacturer of all types outdoor street light pole battery solar high mast pole flood light all in one light tubular pole ooctagonal pole battery solar home light system semi integrated street light etc.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Pole Height | 3 m |
| Pole Shape | Round |
| Arm Type | No Arm |
| Galvanizing | gi pipe 76 od |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Direct Buried |
| Door Opening | Without Door |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Mast Height | 25 m |
| Number Of Fixtures | 12 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Highway Junction |
| Wind Speed Rating | 55 m/s |
| Foundation Type | Pile Foundation |
| Control Panel | Timer Control |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Mast Height | 13 |
| Number Of Fixtures | 10 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Highway Junction |
| Wind Speed Rating | 50 m/s |
| Foundation Type | Pile Foundation |
| Control Panel | Timer Control |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Mast Height | 12.5 |
| Number Of Fixtures | 8 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Highway Junction |
| Wind Speed Rating | 50 m/s |
| Foundation Type | Pile Foundation |
| Control Panel | Timer Control |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Mast Height | 11 |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Highway Junction |
| Wind Speed Rating | 47 m/s |
| Foundation Type | Pile Foundation |
| Control Panel | Timer Control |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Mast Height | 12 m |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Highway Junction |
| Wind Speed Rating | 50 m/s |
| Foundation Type | Pile Foundation |
| Control Panel | Timer Control |
we are manufacturer of all types outdoor street light pole battery solar high mast pole flood light all in one light tubular pole ooctagonal pole battery solar home light system semi integrated street light etc.